A Netflix megvásárolta a Sony új animációs filmjét, a "The Mitchells vs. the Machines"-t
A Sony animációs részlegének, a Sony Pictures Animation-nek a filmjei mindig is meglehetősen megosztó helyet foglaltak el a nagyköltségvetésű animációk között. Filmjeik sokak számára kedvencek, sokak számára viszont nem említhetők egy lapon a Disney, vagy a Pixar alkotásaival – az azonban tény, hogy sajátos és eredeti stílusuknak és általában könnyed, poénos történeteiknek köszönhetően jelentős helyet vívtak ki maguknak az animációs filmpiacon. A Sony animációi mindig is hajlamosak voltak a népszerű, popkult-elemek alkalmazására a minél nagyobb bevétel biztosítása érdekében, amelyek végül vagy egyszernézős szórakozássá váltak (mint például a 2016-os Angry Birds-film), vagy egyenesen katasztrofális fogadtatásban részesültek (Emoji Movie, 2017.). Mindennek ellenére a Sony több olyan filmet is letett az asztalra, ami kreatív ötleteivel könnyedén felvehette a versenyt a Disney és a Dreamworks munkáival (Hotel Transylvania, Derült égből fasírt), a 2018-as Pókember - Irány a Pókverzum pedig mindenki számára bebizonyította, hogy a Sony nemcsak egyszerű szórakoztatáshoz, de fantasztikus látványú karakter- és világépítéshez is ért. Miután a film meg is nyerte a legjobb animációs filmért járó Oscar-díjat, valószínűleg mindenki nagyobb kíváncsisággal várta, hogy fejlődik a stúdió, és mi lesz a Sony Animation következő lépése.
Már 2019-ben megjelentek az első hírek, részletek a Sony újabb animációs filmjéről, a The Mitchelles VS the Machines-ről (bár hivatalos magyar címe a filmnek egyelőre nincs, nagyjából Michellék a gépek ellen-nek lehetne fordítani). A film egyébként eredetileg Connected cím alatt készült, és már az első előzetesek bebizonyították, hogy egy rendkívül kellemes látványú animációról van szó. A karakterek és a világ egy sajátos, rajzfilmszerű megjelenést hordoz, ami különösen újnak érződik a Pixar-jellegű, realisztikusabb filmek mellett.
A film főhőse Katie, aki alig várja, hogy elkezdje főiskolai tanulmányait – édesapja azonban úgy érzi, lánya teljesen elhidegült tőle a technika, laptopok, mobiltelefonok túlhasználtsága miatt. Úgy dönt hát, hogy családi utazás keretében költöztetik be lányukat a kollégiumba, Hogy még utoljára megpróbálja közelebb hozni őt családjához. A kiruccanást azonban a technológia lázadása zavarja meg: világszerte gépek veszik át a hatalmat, és a családnak össze kell fognia, hogy legyőzzék mechanikus ellenfeleiket.
Bár az animáció látványa pozitív reakciókat kapott, történetét több kritika is érte a nézőktől: sokak szerint a film beleesik az Emoji-film egyik legnagyobb hibájába, és túlságosan általánosítva, tiszteletlen mobiltelefonfüggőnek mutatja be a fiatal generációkat. Mások szerint a történet túlbonyolított, és a család történetének és kapcsolatának bemutatása sokkal szórakoztatóbb lenne, mint a gépek lázadásának sokadik újraképzelése. A film bemutatója végül a világjárvány miatt csúszott, és jó ideig semmit se lehetett hallani róla – nemrég azonban kiderült, hogy a Sony visszaállította a film eredeti címét – valamint eladta az animációt a Netflixnek.
Bár a Sony eredetileg mozis bemutatót tervezett, a jelenlegi helyzet és a mozik bizonytalan helyzete miatt valószínűleg senkit se ér túl nagy meglepetésként, hogy végül a biztosabb Netflixes forgalmazás mellett döntött. A Netflix így megkapta a film forgalmazásának jogait világszerte – ráadásul egy újabb, készülőben lévő Sony-animáció, a Wish Dragon jogait is megvásárolta.
Egyelőre még nem tudni, mikor fog megjelenni az animációs film – a Netflix sem adott meg konkrét dátumot a bemutatóhoz. Mivel azonban a Sony már több éve dolgozik a filmen, és az eredeti bemutatót 2020 őszére ütemezték, több mint valószínű, hogy a film hamarosan megjelenhet a Netflix kínálatában.